نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ازدواج سنتی

6699
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44913
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج سنتی

سلام.من۱۸سالمه وخواستگاری دارم که از۱سال پیش منتظر موندن تا من کنکور بدمو بیان حضوری خواستگاری.من تا به حال ایشونو ندیدم(به جزعکساشون) وفقط ایشون منو دیده اونم تو مراسمات واینجورچیزا.من سال قبل وقتی اصرارکردن که باهام صحبت کنن از روی بچگی زدم زیرگریه وحاشا کردم وگفتم من نمی خوام ازدواج کنم وسنم کمه.(البته گفته بودن فقط آزمایشو صحبت های اولیه ولی من همونو هم آمادگی نداشتم وفکر وذکرم کنکوربود)خانوادم هم بهشون جواب رد دادن.
    چندماه بعد دوباره اومدن با مادرم صحبت کردن واجازه گرفتن که تا بعدکنکورصبرکنن وبعدمن ایشونو ببینم واگه نپسندیدم برن.(که قبول کردم).حالا که نزدیک کنکوره من به شدت درگیر این موضوعم.قبل اینطورنبود ولی خب این هفته ی آخرواقعا استرس گرفتم وتوفکرم.
    شک دارم که اصن میشه به یه همچین ازدواجی اعتمادکرد؟اونم امروزه؟که ازین سبک ازدواجای قدیمه خیلی کمه.(تو فامیل ما این سبک ازدواج چندان رایج نیس ومعمولا یادوستی یا آشنایی قبل ازدواج بوده.اما خب اینم ازشانس ماست.)
    همش ذهنم درگیره که اصن این آدم واقعا منو دوس داره؟با ۲یا۳بار دیدن که نمیشه رفت خواستگاری آخه.این خیلی غیرنرماله.من تا حالا با پسری رابطه نداشتم اما حداقل این توقعو اززندگیم داشتم که وقتی به سن مطلوبی رسیدم،شخص مورد نظرموببینم وبشناسم به خوبی وبعدبه خانواده بکشه قضیه یعنی اول ازاحساسم مطمئن باشم.اما الان انگار راه برام بسته شده،ما فامیل بزرگی هستیم والان تقریبا همه میدونن این آقا اومده خواستگاری بنده ویه جوری رفتار میشه انگارهمه چی تمومه واین ازدواج حتمیه.حس می کنم اگه ازشون خوشم نیاد راه برگشتی ندارم،حالا می خواستم ازشما بپرسم،آیا اصلا همچین ازدواجی بوده که تا این حدسنتی باشه وبه نتیجه برسه؟؟ و این که اگه بخوام به شناخت خوبی ازشون برسم،باید باچه ترتیبی فرآیندارو طی کنم؟(دیدار وتلفن واینارو منظورمه).
    در ضمن اقوام ایشون کلا تو سن پایین(۲۵سالشونه) وبا دخترای کم سن ازدواج میکنن.همش حس میکنم،فقط به خاطرسنم ونسبت فامیلیه که اومدن خاستگاری واین دلیل به شدت مزخرفیه.به نظرتون یه آدم ممکنه باهمچین معیارهایی بره خاستگاری واصلا اخلاقیات طرف مقابل براش مهم نباشه؟(درواقع مشکلم اینه که منو به خاطرخودم نخوان که البته بعیدنیست چون رفتارمنو فقط دورادوردیدن.).خلاصه اینکه کسی همچین تجربه ای داشته؟وچطور برخورد کردین،باطرف؟؟؟چجوری رفتارکردین؟خلاصه تجربه هاونظراتتونو در اینباره بهم بگین.ومنو از سردرگمی نجات بدین.
    باتشکر(ببخشید اگه طولانی شد😁)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ازدواج سنتی

سلام به شما مهدیه جان
    نگرانی و احساسات شما قابل احترام هست اما عزیزم در اول توجه کن که اجباری برای ازدواج شما وجود ندارد و اگر بعد از آشنایی متوجه این شدید که معیارهای شما را ندارند و یا اینکه احساس رضایت از این ازدواج ندارید می توانید در احترام این موضوع را بیان کنید در کنار اینکه نیاز است که شما از نظر روحی آمادگی شروع زندگی مشترک را داشته باشید پس بهتر است بدون سرزنش کردن خودتان و دیگران و احساس اجبار در این مسیر پیش بروید .
    قرار نیست ازدواج هایی به این سبک بدون شناخت و آشنایی باشد و شما می تواند مدت زمانی را تحت نظر خانواده ها برای آشنایی بیشتر اقدام کنید و بعد تصمیم گیری داشته باشید ایشان حتما معیارهای برای انتخاب شما دارند که بهتر است در زمان صحبت از خود ایشان سوال شود تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید اما اینکه تنها خانواده و یا دختر کم سن ملاک ازدواج باشد برای این موضوع دلیل کافی وجود ندارد .
    ایشان ممکن است کلیاتی از رفتارها و خانواده و ظاهر شما را دیده باشند و بر مبنای معیارهای که برای خودشان دارند تا اینجا برایشان کیس مناسبی به نظر آماده باشید و در اقدام به آشنایی برای شناخت بیشتر اخلاقیات و توقعات و علایق پیش می روند تا ایشان نیز تصمیم گیری بهتری داشته باشند هردوی شما در مسیر شناخت فرصت تصمیم گیری دارید و اجباری برای انتخابتان وجود ندارد.
    بله ما ازدواج های سنتی زیادی داریم که اگر مسیر شناخت طی شود و فرد در کنار شناخت مشاوره پیش از ازدواج و تحقیق و مشورت با خانواده را داشته باشند می توانند ازدواج های موفقی باشد .
    اما در اینجا موضوع مهم این است که به نظر می رسد شما احساس اجبار می کنید که یان احساس اشتباه می باشد و خواستگاری و آشنایی برای تصمیم گیری می باشد و نه به معنای جواب مثبت .
    بهتر سات در زمان فعلی از تصمیم گیری برای این موضوع خوداری کنید و سعی کنید که برنامه خود را برای کنکور ادامه بدهید و تصمیم گیری برای این موضوع را به آینده و بعد از کنکور و شناخت بیشتر و مشاوره پیش از ازدواج قرار بدهید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

3. 2 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

عزیزم سرگذشت زندگی هر کسی مخصوص خودشه ، یکی در سن پایین با نیمه گمشدش اشنا میشه و یکی در سن بالا...

اشتباهی که ادما میکنن اینه که خودشونو با دیگران مقایسه میکنند و فکر میکنند باید روش دیگران رو الگو خودشون قرار بدن .

وبه این ترتیب شاهد این هستیم که افراد با سوزوندن فرصتاشون در آخر مجبور میشن با ادمای اشتباهی ازدواج کنن.

یکسری افکار اشتباهی، به خاطر تجربه پایین نسبت به زندگی دارید اینکه مثلا:
    باید حتما عشقمو از نزدیک ببینمو عاشقش بشم و....
    ممکنه از روی منفعت و به خاطر سن پایینم منو انتخاب کرده و...
    ازدواج سنتی دیگه دمده شده و تو رسم رسومات ما نیست
    و...

شاید شما فکر میکنی که چرا بخای فرصتای دانشگاهو بسوزونی در حالی که ازدواج های دانشجویی به خاطر تنوع زیاد و چشم هم چشمی و حسادت، به ندرت پیش میاد. تو دانشگاه همش بحث دوستی و خیانته و شکست های عشقی هست.

لطفا هیچ وقت حسرت اینده ای که معلوم نیست چه گرگ هایی سرراهت قرار میگیره نخور. هیچ موردی رو ندیده و نشناخته رد نکن و مطمن باش تا زمانی که خانواده شما درجریان هست هیچ کسی نمیتونه شمارو مجبور به کاری کنه. فقط ازون روزی باید بترسی که خودت و اون اقا پسر بی خبر از خانواده بخواین برای ایندتون تصمیم بگیرین.

مهمترین دغدغه شما باید این باشه که چه ملاک هایی رو باید برای ازدواج در نظر بگیری و رمز و رموز یک زندگی موفق رو بدونی

در ضمن اینو در نظر داشته باش که اون اقا پسرهم مثله شما آرزوی خوشبختی و ارامش داره. ایشون احتمالا وقتی شمارو دیده چهرتون به دلش نشسته و به خاطر اینکه جامعه پر شده از آدمایی که وارد دوستی های مختلف و روابط نامشروع میشن، ایشون میخواسته با فردی مطمن و پاک ازدواج کنه که درخواست معقولیه . پس به خاطر انتخابش سرزنشش نکنید. ولی مطمنن اگر متوجه بشه که باهم تفاهم ندارید مطمنن اونم دلش نمیخات وارد رابطه ای بشه که اخرش به طلاق منجر بشه پس عاقلانه رفتار کنید.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44924
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

چطوری؟
    من میگم ازدواج نکن. اون ت رو شناخته و میخاد ازدواج کنین. ولی ت اونو نمی شناسی و اصن آشنا نیستی. و پیشنهاد من اینه ک درست و بخونی گ ا زندگیت لذت ببری چون مطمئن باش حتی اگر اجازه دانشگاه هم بده بازم محدود ت میکنه . بازم گیر و حرف توشه. من خودم نظرم اینه ک آدم قبل ازدواج باید هم شناخت هم ارتباط با طرفش داشته باشه.

7. کاربران زیر از Mhm1381 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45733
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mhm1381 نمایش پست ها
    چطوری؟
    من میگم ازدواج نکن. اون ت رو شناخته و میخاد ازدواج کنین. ولی ت اونو نمی شناسی و اصن آشنا نیستی. و پیشنهاد من اینه ک درست و بخونی گ ا زندگیت لذت ببری چون مطمئن باش حتی اگر اجازه دانشگاه هم بده بازم محدود ت میکنه . بازم گیر و حرف توشه. من خودم نظرم اینه ک آدم قبل ازدواج باید هم شناخت هم ارتباط با طرفش داشته باشه.
    من باهات موافقم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)